28. kolo Slovnaft Extraligy mužov

24.11.2007 Celý región

HHK Aquacity ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Marcel Haščák (Kasík, Michal Segľa), 27. Marcel Haščák (Martin Segľa) - 10. Kollár (V. Nemec), 11. Bobček (Pardavý), 58. Kollár (Hanzal)
vylúčení: 8:10
oslabenia 0:0
rozhodovali Milan Minář (Česko) - Gajan, Valach
1407 divákov

Poprad: Šimonovič - Mi. Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Korenko, Bambúch, Turoň, Bakoš - Kroták, Jarolín, Marcinko - Buc, Halaj, Jabrocký - Ma. Segľa, Piatak, Marcel Haščák - Svitana, Lapšanský, Ficko.
Trenčín: Hála - Homer, Křetina, Fatyka, Mikuš, Malinský, Bobček, Osina, Trefný - Čacho, Marek Haščák, Pardavý - S. Saliji, Kollár, Nemec - Hanzal, Kóňa, Kútny - Ružička, Kubrický, Radulay

Aj keď vojaci z Trenčína v ostatných kolách zaznamenali prekvapujúce výsledky, popradskí kamzíci v tejto sezóne na nich nedorástli. Prehrali v obidvoch súbojoch a preto sa dnes v predohrávke pred televíznymi kamerami po piatkovej jednogólovej prehre v Martine chceli svojim priaznivcom rehabillitovať, hoci k ich maródom pribudol Král. Súperi sa zostra pustili do seba a diváci videli od začiatku hokej s plným nasadením. V polovici 3 min trafil spodnú pravú časť Hálovej brány Lapšanský, no na prvý gól museli diváci čakať do polovice ôsmej minúty. Kamzíci hrali presilovku o dvoch hráčov a už po 35 sekundách rozvlnil Marcel Haščák trenčiansku sieť za Hálom. Radosť čoskoro pominula, keď pre zmenu pri presilovke 5:4 Trenčania vyrovnali Kollárom, ba dokonca o 54 sekúnd viedli Bobčekom! Medzitým v 12. min došlo k zraneniu domáceho Fabiana, ktorého odviezli na vyšetrenie do nemocnice. V 25. min v oslabení utiekol obrancom hostí Jabrocký, akciu nedotiahol do gólového konca. Päť sekúnd po tom čo sa vrátil Trenčan Pardavý z trestnej lavice (27. min) dal Marcel Haščák svoj druhý gól a vyrovnal na 2:2. Ďalšie šance boli na oboch stranách, ale s nimi aj spoľahliví brankári. V úvode záverečnej tretiny hral vojaci 1,08 min presilovku o dvoch hráčov. Príkladným bránením ju domáci prestáli. V 54. min mal gól na palici autor oboich domácich gólov Marcel Haščák, Hálu však prekonať nedokázal. Potom kamzíci nevyužili krátky okamih na posun puku do opustenej trenčianskej brány. Dramatickú dilemu: kto - z koho vyriešil tri minúty pred koncom Trenčan Kollár, čím Podtatranci ani do tretice nad vojakmi nevyhrali. Nepomohlo ani domáce power play.

František Hossa, tréner Popradu: "Som toho názoru, že normálne mal zápas skončiť remízou. My sme sa však dopúšťali taktických chýb. Trenčín má skúsených hráčov, ktorí o tom rozhodli. Veď Kollár mal úplný voľný priestor aby bol úspešný. Musíme pracovať s hráčmi, ktorých máme. Každý zápas strácame hráča, pomaly nebude s kým hrať. Proti Trenčínu s dorastenci by to išlo asi ťažko. Dnes sme pykali za vyrobené chyby a Trenčín nás trestal Fabian je v nemocnici, vyzerá to s ním ako s Vrbatom a podrobí sa operácii pravého ramenného klbu.
Július Pénzeš, asistent trénera Trenčína: Obe mužstvá absolvovali v piatok ťažké zápasy, preto aj úvodné dejstvo bolo viacmenej zoznamovacím. Po vedení v strednej časti sme, žiaľ, poľavili, čo domáci vyrovnaním využili a dostali sa aj do tlaku. Potom sa hralo o vabank. V závere sme zvyšovali aktivitu, mali viac šancí a dali sme zaslúžený rozhodujúci gól.

NEDEĽA:

HK 36 Skalica - SkiPark MHK Kežmarok 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 19. Pálffy (R. Hatmann, V. Vlk), 24. J. Mikúš (Pálffy, V. Vlk), 52. Ivičič (Pálffy, Liščák) - 9. Gajdoš (Šechný, Hrubý), 43. Frank (Brincko)
Vylúčení: 5:6 na 2 min
presilovky: 2:1
rozhodovali: Konc - Müllner, Šefčík
3000 divákov

Zápas tabuľkových susedov sa začal náporom domácich, ale nepresná koncovka Skaličanov a brankár Klempa boli príčinou bezgólového stavu. Prvú strelu na Rybára vyslali hostia až v 9. min, ale paradoxne znamenala ich vedenie. Hosťom gól pomohol, umne vzdorovali skalickej útočnej snahe a neváhali využívať každú príležitosť na rýchle protiútoky. Domácim sa podarilo vyrovnať v závere prvej časti hry, keď Pálffy zblízka prekonal Klempu. V druhej tretine sa domáci snažili odkliať čaro Klempu čo sa im podarilo v 24. min, keď pri presilovke Mikuš po ideálnej Pálffyho prihrávke zabezpečil domácim vedenie 2:1. Hostí inkasovaný gól nezlomil a niekoľkokrát nebezpečne pohrozili domácej obrane. Na druhej strane Skaličania sa naďalej snažili o útočný hokej, ale brankára Klempu v druhej časti hry už viac neprekonali. Hosťom sa vydaril vstup do tretej tretiny, keď v presilovke vyrovnali Frankom, ktorý využil nedorozumenie v skalickej obrane. Domáci znervózneli, ich prihrávky stratili potrebnú presnosť. Skaličania rozhodli o svojom víťazstve v 52. min v presilovke 5:3 zásluhou presnej strely Ivičiča od modrej čiary. Domáci v dramatickom závere svoje víťazstvbo ubránili a umnou hrou nedovolili hrať Kežmarku ani power-play.

Peter Oremus, tréner HK 36 Skalica: "Ten vstup do zápasu z našej strany bol veľmi dobrý, vytvorili sme si množstvo gólových šancí, škoda, že tam nepadol gól, ale my sme do tohto zápasu vstúpili tým, že to chceme zvládnuť. Podarilo sa nám to, lebo sa stretli dvaja susedia v tabuľke a tým sme sa od Kežmarku bodovo troška odtrhli. Sme radi, že sme doma vyhrali.
Ján Vodila, tréner MHK SkiPark Kežmarok: "Domáci vstúpili do zápasu s veľkým nasadením, vytvorili si množstvo gólových príležitostí, nastrelili aj žŕdku, mali viac z hry. Po čase sa hra vyrovnala a napriek tomu sme minútu pred koncom prvej tretiny dostali gól do kabíny. Druhá tretina bola v réžii domácich, mali sme veľké problémy, preto sme nabádali chlapcov, aby viac korčuľovali. Podarilo sa nám dvakrát vyrovnať, no zápas rozhodli presilovky. "

HK VSR SR 20 - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 2. J. Mikuš (Češík), 15. Jančovič (J. Mikuš, O. Rusnák) - 21. M. Droppa (Richard Huna)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Češík (SR 20) 5+DKZ za úmyselné podrazenie rozhodcu Haleckého
rozhodovali: Halecký - Smrek, M. Korba
631 divákov

HKm Zvolen - MHC Martin 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 26. Lipiansky (J. Čierny) - 17. M. Macho (Džerinš), 47. Vantroba (Koložváry), 56. Džerinš (M. Macho)
Vylúčení: 8:9 na min
presilovky: 0:2
rozhodovali: Jonák - Vojtek, Jankovič
2248 divákov

HK Ardo Nitra - HC Košice 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)
Góly: 12. Gálik (R. Lukas, Vozdecký) - 11. Juraj Faith (P. Bartoš), 17. Špilár (Juraj Faith, P. Bartoš), 29. S. Gron (I. Droppa, Kmiť), 31. Michel Miklík (Rudolf Huna, Pleva), 38. Špilár (P. Bartoš)
Vylúčení: 8:3 na 2 min
presilovky: 1:3
oslabenia: 0:1
rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Mihajlo
2750 divákov

MsHK Žilina - Slovan Bratislava 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
Góly: 18. Paroulek (Sivák, Havel), 23. R. Tvrdoň (Drábek), 27. L. Havel (Juraj Liška), 33. Jánoš (Juraj Liška, V. Baláž), 50. Sivák (Jánoš) - 6. Devečka (Kropáč, Kokavec), 22. Döme (Hreus, Lažo), 35. Kuľha (Pavlas), 49. Kapuš (Döme, Hovi)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Kapuš (Slovan) na 10 min za nešportové správanie sa
rozhodovali: Ország - M. Valach, Gašparík